Właśnie do mnie dotarła wspaniała wiadomość. Obrazy Tryptyku Narodowego w ramach depozytu muzealnego, dołączą do jednej ze stałych i głównych wystaw prezentowanych w Muzeum Niepodległości w Warszawie – wystawy „POLONIA RESTITUTA. O niepodległość i granice 1914-1920”

Obrazy składające się na Tryptyk znajdą się tam bardzo zacnym gronie,  w gdyż w części wprowadzającej do wystawy bardzo ważną rolę odgrywają obrazy wybitnych polskich malarzy – Jacka Malczewskiego, Antoniego Kozakiewicza, Ludomira Benedyktowicza, Maksymiliana Gierymskiego czy Jana Styki. Wszystkie one pochodzą ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie.

A sama wystawa właśnie otrzymała nową aranżację plastyczną, gdzie odwiedzający mogą prześledzić wszystkie etapy walki o niepodległość. Można zobaczyć bogatą kolekcję biżuterii patriotycznej, oznak formacji wojskowych, popiersia, medale polskich polityków i wojskowych. Jest tam także cenny zbiór broni, mundurów oraz wyposażenia. Są także pamiątki i dokumenty dotyczące konferencji pokojowej. Wiele z nich to unikaty na skalę europejską.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *