Publikacje

2020: Agnieszka Morysiak -Wywiad | Post Scriptum

Warszawianka z urodzenia, malarka ludzkich osobowości i zachowań, natury ożywionej i martwej, zamykająca ruch i emocje w obrazie, jak w kadrze filmu. Realistka otwarta na poszukiwanie i poznawanie nowych form, posługująca się równie zręcznie techniką olejną jak i pastelową. Prezes Zarządu Oddziału Warszawskiego Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczona odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP “Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Kto mnie nie zna, nie powiedziałby, że maluję. Mam zamiłowanie do nauk ścisłych, uwielbiam porządek i pełną organizację.

2017: Oto Polska – malarstwo Agnieszki Sakiewicz | Wspólna sprawa

Od publikacji ostatniego numeru „Wspólnej Sprawy” minął czas na tyle krótki, że sądziłam, iż nic się szczególnego nie wydarzy oprócz kolejnych planów na scenerie obrazowe. A jednak nie. Ku mojemu zdumieniu zostałam niczym huraganem wypchnięta z moich cichych zakątków pracowni prosto na drogę, i to nie tylko dzięki „Wspólnej Sprawie”, więc dzisiaj ponownie zapraszam do lektury.

2016: Wszystko zaczyna się wydarzać – Agnieszka Sakiewicz | Wspólna Sprawa

Od dzieciństwa miałam zamiłowanie do wszelkich prac plastycznych: malowanie, rysowanie, wyklejanie, lepienie z plasteliny, modeliny. Z czasem zaczęło się klejenie budowli z papieru i malowanie ich farbami olejnymi, obszywanie lalek. Były również rzeźby z kawałów drewna znalezionego w lesie. Rysowałam wszystkim na wszystkim (z wyłączeniem ścian w domu), w szkole, w czasie odrabiania lekcji, w przerwach i na wakacjach. Rysowałam i malowałam dla koleżeństwa, stworzyłam własną czcionkę artystyczną.